«Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергій Плохій

Письменник: Сергій Плохій
Рік: 2024
Видавництво: КСД
Жанри: Публіцистика
ISBN: 978-617-15-1316-7

Анотація від Knigi-Online

 Анотація до книги «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності»

«Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергія Плохія — це захоплююче та всебічне дослідження історії України, що охоплює широкий спектр подій від античних часів до сьогоднішніх днів. У цій книзі автор не просто перераховує важливі етапи історії, а глибоко аналізує причини й наслідки ключових моментів, що формували українську націю.

Від скіфських воєн, через боротьбу за незалежність, починаючи з часів Київської Русі, і до гірких етапів нашої історії — кріпацтва, комуністичного терору, Голодомору, а також жахливих подій Другої світової війни, книга дає уявлення про неймовірну стійкість та волелюбність українського народу. Плохій акцентує увагу на тому, як українці, незважаючи на всі труднощі, поступово ставали основною силою, що стояла за формуванням сучасної української нації.

Автор розглядає історію не лише через призму великих політичних подій, а й через долі окремих людей, що стали символами боротьби за незалежність і гідність. Величезна роль нації, її воля до боротьби, прагнення до свободи — все це є основними темами цієї книги.

Цей твір дозволяє нам краще зрозуміти глибокі корені історії нашої держави та її значення в контексті європейської цивілізації. Він також дає змогу осмислити ті випробування, через які пройшов український народ, і які зробили нас тим, ким ми є сьогодні.

Опис від видавництва

Про книгу «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергій Плохій

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них — і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом — головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність

Цитати

Найкращі цитати з книги «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності»

  • «У грудні 1991 року, коли українські громадяни масово пішли голосувати за свою незалежність, вони одночасно списали Радянський Союз на смітник історії».
  • «Монголи визнали два головних центри княжіння на Русі: Володимиро-Суздальське князівство в сучасній Росії та Галицько-Волинське в сучасній Західній Україні».
  • «Зміна геополітичних амбіцій київських князів, від Ярослава Мудрого до Андрія Боголюбського, відображає звуження князівських політичних інтересів: від об’єднаної держави, яку ми називаємо Київська Русь, спочатку до низки князівств, що об’єднувалися терміном «Руська земля», і врешті-решт, до периферійних князівств, які стали у ХІІ та на початку ХІІІ століть досить сильними, щоб конкурувати з Києвом».
  • «Україна увійшла в останнє десятиліття ХІХ століття поділеною австрійсько-російським кордоном, як і століття тому, під час поділів Польщі. Але тепер вона була об’єднаною в безпрецедентний спосіб».
  • «Козацька земля, що заявила про себе в першій половині XVII століття і змогла зібрати достатньо людських, економічних і військових ресурсів, щоб кинути виклик великим державам у регіоні, не змогла захистити здобутки Козацької революції».
  • «Коли справа дійшла до союзів з іноземними державами, козаки перепробували все, починаючи від Криму й Туреччини і закінчуючи Московією, Швецією та Польщею».
  • «Московсько-польський кордон по Дніпру, проти якого 1666 року повстав Дорошенко, був відновлений. Козацька держава не зникла повністю, але її територія та автономія, не кажучи вже про незалежність, були різко обмежені — вона збереглася лише в Лівобережній Україні».
  • «Польський національний гімн теж починається з подібного рядка: «Jeszcze Polska nie zginęła» («Ще не загинула Польща»). Слова польського гімну написані 1797 року, а український з’явився 1862-го, тож цілком зрозуміло, хто на кого впливав». свою “другу половинку” у тому, кого вважав лише другом?»

Knigi-Online.com.ua — це онлайн-бібліотека, де ви знайдете огляди електронних книг та відгуки від реальних читачів. Ми ретельно відбираємо найцікавіші й найактуальніші видання, які заслуговують на вашу увагу. У нашій добірці 2024 року представлені автори з усього світу, що працюють у різних літературних жанрах, забезпечуючи різноманіття для кожного читача.

Завдяки відгукам і оцінкам користувачів на нашому сайті ви легко визначите, чи варто купувати та читати повністью книгу «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» автора Сергій Плохій онлайн або скачати (завантажити) її українською мовою у зручному для вас форматі (fb2, txt, rtf, epub, pdf). Всі ці формати чудово підходять для читання на електронних книгах, комп’ютерах, смартфонах і планшетах. Якщо ви надаєте перевагу аудіокнигам, можна також прослухати її у форматі mp3.

Доступні формати книг сумісні з різними пристроями: Android, iPhone, iPad, а також ПК на базі Windows чи MacOS.

Читати онлайн та скачати безкоштовно книгу «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергій Плохій українською мовою

На жаль сайт «Knigi-Online» не надає можливості безкоштовно завантажувати книги, оскільки це суперечить авторському праву та законодавству України. Наш онлайн-каталог виключно інформативного характеру, де читачі можуть ознайомитися з описом книг, анотаціями від видавців, відгуками та оцінками, не вимагаючи реєстрації чи відправлення СМС.

Огляд книги «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» автора Сергій Плохій містить перелік посилань на офіційні платформи, де ви можете придбати та завантажити повну версію книги українською мовою. Доступні різні формати для завантаження, включно з fb2, rtf, txt, epub, mobi та pdf. Також доступні опції читання або прослуховування онлайн у форматі mp3.

Які формати електронних книжок існують?

Як скачати книгу на вашому сайті?

У якому форматі завантажувати книги для iPhone?

Який формат книги краще підійде для Андроїда?

Як читати книги на комп’ютері, який формат завантажувати?

Що ще цікавого можна почитати?

Knigi-Online.com.ua
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: